לייעוץ חייגו  052-8393050

Menu

ריתוך חשמלי בתעשיית המתכת

ריתוך חשמלי משמש את תעשיית המתכת על כל ענפיה השונים, החל מעבודות ריתוך במפעלים, בבתי מלאכה ובאתרי בנייה ועד לעבודות ריתוך פרטיות. על מנת ליצור עבודות ריתוך טובות יש צורך בשילובם של מספר גורמים עיקריים: מקצועיות, ידע טכני ומיומנות מצד הרתך, ציוד ריתוך איכותי המותאם לסוג הריתוך (TIG או MIG) החשמלי לעבודה המתבקשת הכולל רתכת אלקטרונית טובה.

אלקטרודות לריתוך חשמלי

האלקטרודות משמשות כחומר מילוי בסיסי בעבודות ריתוך. האלקטרודה מורכבת מחוט מתכת המכונה – ליבה שמצופה בשכבה קראמית העשויה מאבקות בתערובות מיוחדות. התערובות מופקות ומוצמדות אל חוט הליבה בתהליכים מורכבים ומדויקים. לכל סוג של עבודה נדרש חוט ליבה בעל קוטר שונה וציפוי קראמי העשוי מתרכובת כימית שונה. וחשוב מאוד לרכוש אלקטרודות לריתוך מתאימות עבור העבודה הנדרשת, והמיוצרות על ידי יצרן מוכר לפי התקנים הנדרשים. אלקטרודות איכותיות עוברות בדיקות בקרת איכות קפדניות בהתאם לדרישות התקן הישראלי והאמריקאי, ונושאות את שם הספק, את סיווג האלקטרודה, את מספר התקן שלה והצהרה על איכותה ובטיחותה.

תוך חשמלי מיג – MIG

ריתוך CO2 Metal Inert Gas (MIG) מבוצע באמצעות קשת חשמלית וחוט שמהווה אלקטרודה ומשמש חומר מילוי שמוזן לנקודות הריתוך על ידי הרתכת עצמה ובאופן אוטומאטי. יש לציין כי ריתוך חשמלי בשיטת המיג מתאים לריתוכן של כל סוגי המתכות התעשיות, וביניהן אלומיניום, נחושת ומתכות אל ברזליות. סוג זה של ריתוך מתאים לעבודות מדויקות וכן לריתוך של מתכות בעוביים שונים, שניתן לבצען באופן אוטומאטי או חצי אוטומאטי. לעומת שיטות ריתוך אחרות, ריתוך חשמלי מיג מאפשר ביצוע מהיר ופשוט של עבודות במגוון תנוחות, וכמו כן את חיבורן של מספר גדול של סוגי מתכות. בריתוך חשמלי מיג ישנם כמה סוגי העברת קשת הכוללים ריתוך “קצר”, “טיפות”, “ריתוך התזה”, ריתוך STT וריתוך בפולסים. כל השיטות חייבות התאמה מקצועית ליישום הספציפי של החלק המרותך. מקצועיות המבצע משמעותית והיא הגורם הראשון להצלחתו של הריתוך כולו.

מלאו את הפרטים
ונשמח לעמוד לרשותכם

האתר נבנה ועוצב ע”י אדאקטיב