לייעוץ חייגו  052-8393050

Menu

סוגי רתכות ושימושיהן

מכשיר הרתכת מופעל חשמלית ועונה על הצורך בחיבור בין שני גופים עשויים מתכת. כל רתכת מספקת זרם חשמלי שתפקידו לקיים את פעולת הריתוך. סוגי הרתכות מיועדים למשימות שונות, כאשר כל רתכת מספקת זרם של כמה אמפרים עד כדי אלפי אמפרים ואף יותר. הריתוך מתבצע על ידי התכת חלק מהגופים וחיבורם בצורה זו. לפעמים נדרשת מתכת נוספת להשלמת פעולת הריתוך. לאחר סיום הפעולה המתכות מתמצקות לכדי חומר אחד כאשר הן מתקררות.

רתכת אלקטרונית – המילה האחרונה בתחום

הרתכת הנפוצה ביותר בשימוש כיום היא הרתכת האלקטרונית. מדובר בכלי נוח לשינוע וקל משקל. אחת הסיבות לכך היא העובדה כי את השנאי של הרתכות הישנות מחליף כיום הכרטיס האלקטרוני. רתכת אלקטרונית נוחה לתפעול משום שיש לה כפתור דימר. הכפתור מחליף את כפתור האמפרז’ הישן. החיישנים הקיימים בה אומדים את מידת הריתוך המתאימה, ולכן נחסכת העצירה או הכיוון המחודש. הרתכת אינה מתחממת, ולכן ניתן לבצע בה עבודה לאורך זמן רב ללא צורך לכבותה כדי שתתקרר. הזרם בו נעשה שימוש הינו זרם ישר DC, מה שבפועל מייצר תוצאה אסתטית יותר (להבדיל מהזרם החלופי שהיה נהוג ברתכות הוותיקות יותר).

הוספת גורם שלישי לריתוך

לסוגי הרתכות האלקטרוניות קיים גליל מובנה המופקד על אספקת החומר השלישי הנדרש לעתים כדי לאחד בין הגופים המתכתיים. קיימת האפשרות להגיש את החומר על ידי אלקטרודה חיצונית. ידית זו מאפשרת עבודה נוחה ואיכותית למרות שיש לקחת בחשבון שקצת יותר קשה להחליף את חומר הריתוך השלישי באותה הידית.

סוגי רתכות

מכשירי הרתכות משמשים בעלי מקצוע, רתכים מומחים, וכן חובבנים הפועלים בתחום. שמות מוכרים מעולם הרתכות הם: רתכת CO2, רתכת אינוורטר אלקטרו 140 אמפר / 180 אמפר / 250 אמפר ורתכת 250 אמפר. הרתכות האלקטרוניות שונות ברמת ההספק שלהן, באלקטרודה, ברמת הנצילות של העבודה עם האלקטרודה, במשקל וביכולת שלהן לבצע עבודה בשימוש עם גנרטור.

כל רתכת חוסכת זמן עבודה יקר ומאפשרת תוצר אסתטי. רתכים מקצועיים מסוגלים לייצר איכות גימור גבוהה על ידי רתכות אלקטרוניות. פס הריתוך כמעט ואינו נראה לעין. מסגרים מקצועיים במיוחד מסוגלים לטשטש את פס הריתוך על ידי יצירת קישוט דקורטיבי עליו.

רתכות אלקטרוניות משמשות בתעשייה כגון תעשיית כלי הרכב והטנקים. תחום מיזוג האוויר גם נעזר באיכויות המכשיר. התעשייה האוויריות ותעשיית הפלדה בכלל נעזרות ברתכת האלקטרונית. הבחירה בעוצמה האופטימלית נעשית בהתאם לצרכים הנדרשים. כאמור, קצב העבודה גדל, הזמן נחסך, העבודה נעשית קלה יותר והמכשיר עצמו קל ונוח לנשיאה.

 

מלאו את הפרטים
ונשמח לעמוד לרשותכם

האתר נבנה ועוצב ע”י אדאקטיב