לייעוץ חייגו  052-8393050

Menu

איך לבחור אלקטרודות לריתוך

ריתוך הוא מקצוע רב חשיבות עם אחריות עצומה של המרתך. מסיבה זו משקיעים לא מעט זמן במהלך לימודי קורס מקצועי בריתוך בהכרות עם הפרטים הקטנים. אותם פרטים שיהפכו כך רתך לאיש מקצוע מדוייק, איכותי ומקצועי. לא רק המקצוענות צריכה לבוא לידי ביטוי בכל פרויקט ובכל עבודה אלא גם נושאים כמו בטיחות וזהירות, כך למשל הדרך הנכונה להשתמש באלקטרודות במהלך תהליך הריתוך.

אחד הדברים החשובים עבור כל בעל מקצוע העוסק בריתוך הוא הכרות עם הציוד הדרוש והחומרים המדויקים והנכונים לשימוש במהלך תהליך ריתוך של כל חומר וכל מתכת. כל מתכת, פח או ברזל שאנחנו מרתכים דורשים מאיתנו היערכות מיוחדת, שכן סוג האלקטרודות בהם אנחנו משתמשים להפעלת רתכת משתנים לפי החומר. איך בוחרים אלקטרודות לריתוך? הנה כמה דברים שכדאי שתדעו.

לכל חומר וסוג מתכת אלקטרודה מיוחדת משלהם

הבחירה באלקטרודה תלויה בכמה נתונים:

  • החיבור הנכון לרתכת: כל רתכת היא בעלת כוח מתח מסוים. הבחירה באלקטרודה מסוימת צריכה להתבסס על הכוח והמתח שיכולה הרתכת ליצור. כך למשל אלקטרודה עבה במיוחד לא מתאימה לרתכת שלא מסוגלת לייצר מתח גבוה.

  • עובי הברזל מול עובי האלקטרודה: כאשר בוחרים אלקטרודה מסוימת לעבודה עם ברזל או מתכת כלשהי, צריך להתייחס לעובי של הברזל שהולכים לרתך מול העובי של האלקטרודה. אם הברזל עבה מהאלקטרודה נצטרך לעבוד קצת יותר קשה ולבצע כמה שכבות של ריתוך. עניין שהוא עדיף על רכישת אלקטרודה שלא מתאימה לרתכת.

  • סוגי אלמנטים לריתוך: יש הבדל בין ריתוך של ברזל במבנים כבדים ובין ריתוך של מיכלי דלק או יציקות פלדה. לכל אחד מהאלמנטים האלו יש אלקטרודה שמתאימה ואידיאלית במיוחד, והבחירה בה תקל גם על איש המקצוע ועל העבודה עם רתכת לאורך הביצוע של הפרויקט. רוב החברות שמוכרות אלקטרודות וציוד ריתוך מסווגות את האלקטרודות לפי סוגים שונים של מתכות. יש כאלו שמתאימות לדודים, אוניות ומיכלי לחץ ויש כאלו המתאימות לריתוך יציקות פלדה וחלקי ברזל שצריכים לעמוד בפני לחצים ורעידות קשות.

  • המקצועיות של הרתך והניסיון שלו: לא כל מי שעוסקים בריתוך צברו ניסיון עם אלקטרודות עבות במיוחד ולכן בדרך כלל ההמלצה עבור רתכים ללא ניסיון רב היא לעבוד עם אלקטרודות שאינן עבות במיוחד ולכן קל יותר לשלוט על העבודה ולדייק בה. מכך משתמע שצריך להתנסות ולבדוק סוגים שונים של אלקטרודות עד שלומדים לעבוד איתן בצורה חלקה.

מלאו את הפרטים
ונשמח לעמוד לרשותכם

האתר נבנה ועוצב ע”י אדאקטיב