לייעוץ חייגו  052-8393050

Menu

איך יודעים איזו רתכת לקנות

רכישת רתכת היא לא דבר פשוט כמו שזה נשמע. לפני שהולכים לחנות, חוטפים רתכת מהמדף ומשלמים מלוא הכסף, חשוב לדעת מה בדיוק צריך לבחור. כל רתכת משמשת לריתוך ברמה אחרת. הספק של רתכת אחת עשוי להיות שונה מהספק של רתכת אחרת וכך לא תאפשר לנו לבצע עבודה שרצינו לעשות. אלו הם הדברים שכדאי לקחת בחשבון כשאתם בוחרים רתכת.

סוגי רתכות

ישנן ארבע סוגי רתכות שנבדלות לפי שיטת הריתוך: MIG, TIG, Arc, ו-Oxy-Acetylene.

  • Mig: שיטת הריתוך המומלצת והמתקדמת כיום. בשיטה זו האלקטרודה בתוך הרתכת נשארת סטטית לאורך כל זמן השימוש. רתכת זו עושה שימוש בגז אינרטי כמו הליום או ארגון, אך ניתן לבצע גם ריתוך ללא גז.

  • TIG: רתכת גדולה שמיועדת בדרך כלל לשימוש תעשייתי במפעלים. שיטה זו קרויה גם ריתוך ארגון. מערכות אלו חזקות מאד ודורשות שלוש פאזות חשמל ווולט גבוה מאד. רתכת זו קשה יחסית לשימוש למי שאינו מומחה בתחום ולכן צריך זמן רב כדי לתרגל את השימוש בה, בגלל העבודה המשלבת בין כיוונון בשתי הידיים ולחיצה על דוושה באמצעות כף הרגל.

  • Arc: בשיטת ריתוך מסוג זה החשמל משמש למעשה להפקת חום. גם במקרה הזה יש צורך בהדרכה וידע כדי להשתמש במערכת ולוקח זמן להתרגל לכך. צריך לתאם את מהירות היד לאורך המשתנה של האלקטרודה. היא נחשבת לרתכת לשימושים קטנים ויש צורך בדיוק רב כדי לנקות את נקודת הרתך.

  • Acetylene: שיטה שעושה שימוש בשני בלונים – אחד מלא בחמצן ואחד בגז אצטלין. בנגיעה בין השניים נוצרת הלהבה ובאמצעותה ממיסים את מוט החומר או יוצרים את החתך הדרוש. גם במקרה הזה דרושה למידה וגם קואורדינציה. למרות העובדה שמדובר במערכת פחות מתקדמת היא זולה יותר.

ריתוך ברזל

ריתוך של ברזל אפשר לעשות באמצעות רתכת רגילה שפועלת על אלקטרודה יחידה בלבד. הרתכות הקטנות והפשוטות יותר הן בעלות הספק של 160 אמפר והן מאפשרות חיתוך וריתוך ברזל בצורה יחסית קלה.

חשיבות איכות הרתכת

אם רוצים לקנות רתכת לעבודה שוטפת ולא רק לשימוש חד פעמי או מדי פעם, חשוב להשקיע ברתכת איכותית מתוצרת טובה ולקבל את כל האינפורמציה לגבי דרך השימוש בה מבעל מקצוע שמכיר את הנושא ומבין את דרך השימוש בכל סוגי הרתכות. לפני שקונים רתכת חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע ולבדוק היטב איזה דגם ואיזו שיטת ריתוך תתאים. כשמדובר על רתכת, לא כדאי להתפשר על האיכות, גם אם מדובר בתקציב מוגבל.

מלאו את הפרטים
ונשמח לעמוד לרשותכם

האתר נבנה ועוצב ע”י אדאקטיב